top of page
Rıhtım

Eğitimler

Duygularımız Atölyesi

Mutluluk, Üzüntü, Korku, Şaşkınlık, Öfke, İlgi, İğrenme, Utanç…

 

SYKD Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyelerine ve Misafirlerine Yönelik “Duygularımız” Konulu Atölye Çalışmasını Gerçekleştirdik.

Şimdi ve burada olanı duyabilmeyi, görebilmeyi, kendi duygularına sahip çıkabilmeyi ve ifade edebilmeyi bir kez daha yaşama şansını yakalamış olduk

1 (14).jpg
2.jpg

Aile İçi İletişim

SYKD Kadın Kolları Yönetimi Kurulu Üyelerine ve Misafirlerine Yönelik Düzenlemiş Olduğumuz “Aile İçi İletişim” Konulu Atölye Çalışmasının İlkini Gerçekleştirdik.

Sosyometrik seçimler aracılığı ile “aile içi iletişim”de yaşamış olduğumuz iletişim sıkıntıları hakkında farkındalıklar, yeni bakış açıları, şimdi ve burada olanı duymayı ve görebilmeyi, kendi düşüncemizi, duygularımızı ifade edebilmeyi ve olmak istediğimiz yönde kendi özünü gerçekleştirebilmeyi bu atölyede konuştuk.

0-18 Yaş Gelişimi - Evlilik ve Aile Hayatı

17 Nİsan 2015'te İl Sağlık Müdürlüğü Personellerine Yönelik "0-18 Yaş Gelişimi- Evlilik ve Aile Hayatı" Konularında AEP Kapsamında Seminer Düzenlenmiştir.
29.05.2015'te İl Sağlık Müdürlüğü Personellerine Yönelik AEP Kapsamında "0-18 Yaş Gelişimi - Evlilik ve Aile Hayatı" Konulu Semineri Düzenlenmiştir.

7.jpg
4.jpg

0-18 Yaş Özellikleri

17.12.2015 Tarihinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Desteklemiş Olduğu Aile Eğitim Programı (AEP) Kapsamında Adapazarı Erenler İlk Okulu Veilerine " 0-18 Yaş Özellikleri - Davranış Problemleri ve Başa Çıkma Yolları" Konulu Seminer Düzenlenmiştir.
" Her insan, minik bir çocuk bedeninin içine gizlenmiş bir sır taşıdır."

Aile İçi İletişim - Çocukla İletişim

06.03.2015 Tarihinde Aile Eğitim Programı Kapsamında Erenler İlçesi Büyük Esence Köyü İlk/ Orta Okulunda "Aile İçi İletişim-Çocukla İletişim" Konulu Eğitim Düzenlenmiştir.

6.jpg
1.jpg

Aile ve Çocuk İletişimi

28.11.2017 Tarihinde Adapazarı Büyükesence İlkokulu Velilerine Yönelik “ Aile ve Çocuk İletişimi, Çocuklarda Görülebilecek Davranış Bozuklukları” Konulu Seminerimizi Düzenledik.

Aile ve Çocukla Etkili İletişim

28.04.2015 Tarihinde Özel Neva Okullarında Aile Eğitim Programı Kapsamında "Aile ve Çocukla Etkili İletişim - Aile ve Okul İlişkileri" Konuları Hakkında Seminer Düzenlenmiştir.

1.jpg
7.jpg

Anne Baba Tutumları

04.10.2017 Tarihinde Neş'e Erberk Anaokulu Velilerine Yönelik "Anne-Baba Tutumları ve Olumlu Disiplin Yöntemleri" Konulu Seminerimizi Gerçekleştirdik..

Aşk

SYKD Kadın Kolları Yönetimi Kurulu Üyelerine ve Misafirlerine Yönelik Düzenlemiş Olduğumuz “Aşk” Konulu Atölye Çalışmasının Gerçekleştirdik
Sevgi içinde ‘ hoşgörü, sadakat, bağlılık, şefkat, güven… barındırır.
Gerçekleştirmiş olduğumuz son atölye de ‘aşk’ konusunu konuştuk. Birine duyduğumuz aşk, bir işe duyduğumuz aşk… gibi bir çok aşk konusunu paylaştık.

36.jpg
2.jpg

Ben İletileri Alan Çocuklar

Empatik, bencil olmayan, benlik algıları gelişmiş, güvenli, duyarlı, işbirlikçi, gerektiğinde kendilerine uymayan durumlara “hayır” diyebilen bireyler olmaya adaydırlar.
Renkli Dünyalar Çocuk Evi Velilerine Yönelik "Anne-Baba Tutumları, Olumlu Disiplin Yöntemleri" Konulu Semineri Düzenlendi.

Çocukla İletişim ve Oyun

Çocukların İletişimi Oyundur.
Ne kadar çok çocuklarımızla oynarsak onlarla olan bağımız kuvvetlenir. Oyun ile iletişim en keyiflisi, en eğlencelisi ve en öğreticisi.. Çocuklarınızla bol bol oyunlar oynamanız dileğiyle... 

1.jpg
1.jpg

Çocuklara Yönelik Cinsel İstismara Karşı Ebeveyn Tutumları

20.05.2016 Tarihinde Adapazarı Sarıcılar İlkokulu Velilerine "Çocuklara Yönelik Cinsel İstismara Karşı Sağlıklı Ebeveyn Tutumları" Konulu Semineri Düzenlenmiştir.

Çocuklarda İnatlaşma ve Başa Çıkma Yolları

03.12.2014 Tarihinde Minik Bilge Kreşinin Velilerine Yönelik "Çocuklarda İnatlaşma ve Başa Çıkma Yolları" Konulu Seminer Düzenlenmiştir.

2.jpg
3.jpg

Davranış Problemleri ve Başa Çıkma Yolları

18.11.2015 Tarihinde AEP(aile eğitim programı) Kapsamında Arifiye Belediyesi Kültür Merkezi Meclis Salonunda İlçe Müftülüğü Kursiyerlerine Yönelik "Davranış Problemleri ve Başaçıkma Yolları" Konulu Semineri Düzenlendi.

Dikkat Eksikliği - Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB)

16.01.2016 Tarihinde Doğa Koleji Velilerine Yönelik 
- 0-12 Yaş Özellikleri
- Dikkat Eksikliği-Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) Nedir?
- İnternetin Çocuklar Üzerindeki Etkileri
- Verimli Ders Çalışma Nedir?
Konulu Seminer Düzenlenmiştir.

1.jpg
8.jpg

Etkili İletişim

SYKD Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyelerine ve Misafirlerine Yönelik "Etkili İletişim" Konulu Seminerini Gerçekleştirdik.

İstediğimiz Çocuk

Minik Bilge Kreşi Velilerine Yönelik "Anne-Baba Tutumları, 0-6 Yaş Özellikleri ve Olumlu Disiplin Yöntemleri" Konulu Seminerimiz Düzenlenmiştir.

4.jpg
7.jpg

Okul ve Aile İlişkileri

09.12.2015 Tarihin de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Destekli Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında Taraklı İlçemizde "Okul-Aile İlişkileri " Konulu Seminerimiz Düzenlenmiştir.

Okul ve Aile İlişkileri - Zor Öğrenen Çocuklar

12.10.2015 ve 13.10.2015 Tarihlerinde AEP Kapsamında "Okul ve Aile İlişkileri, Zor Öğrenen Çocuklar" Konulu Seminerleri Düzenlenmiştir.

3.jpg
4_edited.jpg

Personel Eğitimi

Minik Bilge Kreş ve Gündüz Bakım Evi ailesine düzenlemiş olduğumuz 2017-2018 eğitim öğretim yılı personel eğitimini tamamladık.

Sınav Kaygısı ve Başa Çıkma Yolları

07.11.2015 ve 08.11.2015 Tarihlerinde 8.Sınıf Öğrencilerine ve Velilerine Yönelik "Sınav Kaygısı ve Başa Çıkma Yolları" Semineri Düzenlenmiştir.

1.jpg
2.jpg

Sınav Kaygısı ve Kaygı İle Başa Çıkma

Bilgin Etüt Öğrencileri ile "Sınav Kaygısı ve Kaygı İle Başa Çıkma" Çalışması Yapıldı.

Stres ve Öfke

SYKD Kadın Kolları Yönetimi Kurulu Üyelerine ve Misafirlerine Yönelik Düzenlemiş Olduğumuz “Stres ve Öfke” Konulu Atölye Çalışmasının Gerçekleştirdik.

1 (18).jpg
bottom of page